Liczba postów: 127
Liczba wątków: 65
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
Jestem po kilku tygodniach rehabilitacji rwy kulszowej i czuję się znacznie lepiej. Zastanawiam się jednak, czy rzeczywiście jeden nieostrożny ruch przy wstawaniu może spowodować nawrót bólu. Czy to nie jest przesada?
"Dzisiaj wesele i dziś zmówiny często w pół roku bywają chrzciny"
Liczba postów: 134
Liczba wątków: 57
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
Według specjalistów jest to jak najbardziej możliwe. Właśnie podczas codziennych czynności, wykonywanych automatycznie i bez kontroli, często dochodzi do przeciążenia struktur kręgosłupa. Szczególnie niebezpieczne są gwałtowne ruchy połączone ze skręcaniem tułowia. Po nocy krążki międzykręgowe są dobrze nawodnione i odciążone, ale jednocześnie bardziej podatne na niekorzystne obciążenia w pierwszych minutach po wstaniu. Dlatego tak ważne jest stosowanie prawidłowej techniki oraz unikanie pośpiechu. Wielu pacjentów odczuwa nasilenie objawów właśnie po jednym nieprzemyślanym ruchu. Temat szerzej opisany – jakby co – tu:
https://rwa-kulszowa.com.pl/jak-prawidlo...-po-kroku/
"Żyje w dostatku jak robak w słoninie"